Trnava má bohatú tanečnú minulosť. Už v 50-tych rokoch minulého storočia sa tu konali kurzy spoločenského tanca, v 60-tych a 70-tych rokoch tu boli vychýrené „Čaje o 5“. Neskôr tu úspešne pôsobil klub spoločenského tanca, z ktorého postupne vyrástlo veľa tanečných párov a po jeho zániku aj noví učitelia tanca a tréneri, ktorí si založili svoje vlastné tanečné školy. Jednou z nich je aj PaedDr. Helena Anthony Balúnová, ktorá si založila najprv svoju tanečnú školu a neskôr, spolu s doc. Ing. Miroslavom Halásom, PhD., aj občianske združenie: klub tanečného športu – Trnavské tanečné centrum.

História Trnavského tanečného centra sa začala písať v roku 2001. Spočiatku to boli absolventi tanečných kurzov stredoškoláci, ktorí sa chceli venovať tancu viacej, ale postupne sa vytrénovali na súťažné tanečné páry. Neskôr začali pribúdať i deti, najprv zo základných škôl a potom i z materských. Po prvej úspešnej sérii Let´s dance sme privítali v našom klube aj absolventov základného a pokračovacieho kurzu spoločenského tanca pre dospelých, ktorí si chodia k nám zatancovať raz do týždňa pre radosť. Postupom času pribúdali ďalšie tanečné aktivity a dnes Trnavské tanečné centrum ponúka aj hodiny baletu, zumby, salsy, tanca pre ženy a iné, a to pre všetky vekové kategórie.

Dvere nášho tanečného klubu sú otvorené pre všetky deti, mládež i dospelých, ktorí chcú aktívne tráviť svoj voľný čas, príjemne sa zabaviť, nájsť si nových kamarátov, trénovať si pevnú vôľu a pestovať pekné vzťahy.

Tanečnú sezónu 2011/2012 sme začali vo vynovených priestoroch na SPŠ, Komenského 1, Trnava.